3 powody, dla których warto założyć bloga

Blogi swój szczyt popularności mają już dawno za sobą, ale wciąż wiele osób chętnie do nich wraca i wyszukuje te, które poruszają bliskie mu tematy. Prowadzenie takiej formy medium nie tylko ułatwi nam porozumiewanie się ze światem zewnętrznym i pozyskanie nowych odbiorców, ale przyniesie nam sporo korzyści dla nas samych, zwłaszcza w sferze rozwoju osobistego i zawodowego.

Blog będzie naszą reklamą


Nie ważne, czy zależy nam na zainteresowaniu potencjalnego pracodawcy, czy na rozreklamowaniu naszego własnego produktu, blog świetnie się do tego nada, zwłaszcza jeśli będziemy go prowadzić na Instagramie lub Facebooku. Blog niekoniecznie musi nawiązywać do naszego produktu, ale możemy wykorzystać go od czasu do czasu, aby go wypromować. Jednak jeśli za pomocą bloga chcesz budować swoją markę, warto poświęcić go tematycznie swojej niszy i przyciągać do siebie osoby o podobnych zainteresowaniach lub takich, które szukają właśnie danego produktu. Jeśli zajmujesz się rzemiosłem, możesz też na blogu umieszczać poradniki.

Dodatkowe źródło zarobku z reklam


Blogi mogą liczyć na małe wsparcie finansowe, a porządne współprace rozpoczynają się na Instagramie już od 30 tysięcy obserwujących. Jeśli chcesz swój profil poświęcić konkretnej dziedzinie i zdobędziesz sporo fanów, możesz spróbować podjąć współpracę z firmą, która zajmuje się podobnymi tematami, na przykład producenta kosmetyków, jeśli często piszemy o makijażu lub sprzedawcy sprzętu artystycznego, jeśli nasz profil opiera się na sztuce. Możemy też postawić na płatne recenzje, te jednak mogą po czasie zniechęcić naszych odbiorców, jeśli takie treści będą pojawiały się częściej, niż recenzje obiektywne i szczere. Pamiętaj, aby dbać o swojego odbiorcę w pierwszej kolejności.

Tworzenie społeczności i zdobywanie zaufania


Dla wielu osób samo bycie czytanym jest już wspaniałym sukcesem. Tworzenie społeczności wokół treści, które wrzucamy do internetu, to zadanie trudne i wymagające sporej odpowiedzialności, jednak gdy zaczniemy już mieć stałych odbiorców, będzie to dla nas bardzo satysfakcjonujące. Początki na pewno będą trudne, wiele osób będzie nasz obserwować tylko po to, żebyśmy my zwrócili na nich uwagę, ale z czasem zyskamy prawdziwie wiernych i zainteresowanych naszym kontentem odbiorców. Z czasem możesz specjalnie dla nich urządzać rozdania albo w inny sposób podziękować im za to, że są z Tobą i możesz na nich liczyć.